JACKIE genseren
Garnpakke JACKIE genseren med fletter. Strikkes i mohairgarn Påfugl in Paris fra Bæstmor.
NB! Strikkepinner og tilbehør følger ikke med i strikkepakkene.
Garnpakke JAKIE genseren
Jackie er en myk og luksuriøs genser strikket i Påfugl in Paris fra Bæstmor (73 % mohair, 22 % ull, 5 % polyamid).
Genseren har elegant rundfelling, vakre fletter på bærestykket og en klassisk rund hals – perfekt for både stil og komfort.
Pakken inneholder garn og oppskrift til å strikke valgte størrelse.
Ønsker du å legge til ekstra nøster gjøres dette i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarg
| Strikkepakke | |
|---|---|
| Merke | Bæstmor |
| Garn | Påfugl in Paris |
| Fibertype | Mohair-Ull-blanding, Polyamid |
| Pinnetykkelse | 5 mm, 7 mm |
| Strikkefasthet | 11 m = 10 cm |
| Teknikk | Fletter, Rundfelling, Rund hals, Vrangbord |
| Overvidde | ca 98 (109) 120 (131) cm |
| Hel lengde | ca 61 (63) 65 (67) cm |
| Vaskeanvisning | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Ermelengde | ca 42 cm alle størrelser |
| Passer til | Voksen |
| Design | Brit Frafjord Ørstavik |